Aktuality

  • Hledáte témata bakalářek a diplomek? Pak klikejte sem! Velmi doporučujeme hledat téma (a začít na něm pracovat) během druhého a čtvrtého ročníku…
  • Pro zájemce je zde stále nabídka Mikroprojektů!
  • V zimním semestru běží tyto předměty garantované MECHLABem: 1PA, RKD,9IDS.

O této wiki

MECHLAB garantuje a vyučuje několik předmětů v bakalářském i magisterském studiu. Tyto předměty na sebe často nějakým způsobem navazují a prolínají se. Na těchto stránkách najdete všechny studijní materiály z našich předmětů a další odkazy, které se nám v kontextu studia zdají zajímavé a inspirující. Wiki je primárně organizována podle témat (až sekundárně podle předmětů).

Připomínky, poznámky, nápady, požadavky, … k obsahu i formě těchto wiki stránek vítány - pište na do diskuse pod stránkou nebo na wiki@mechlab.cz.

Následuje citát definující (téměř) ideálního mechatronika:

Člověk by měl umět vyměnit plenky, naplánovat invazi, porazit vepře, velet na lodi, navrhnout dům, napsat sonet, mít srovnané účty, postavit zeď, narovnat kost, utěšit umírajícího, plnit rozkazy, rozdávat rozkazy, spolupracovat, poradit si sám, řešit rovnice, vyhodnotit nový problém, kydat hnůj, naprogramovat počítač, uvařit chutné jídlo, účinně bojovat, statečně zemřít. Specializace je dobrá akorát pro hmyz.

Robert Anson Heinlein, americký spisovatel sci-fi (1907-1988)